Art Nouveau įvairiose šalyse
Šiuolaikinės architektūros ir kitų meno formų kiekvienoje šalyje gavo savo pavadinimą. Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje, Anglijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose jis buvo vadinamas «Art Nouveau» («nauja meno») Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, jis buvo vadinamas «yugendshtilem»Italijoje – «laisvė»Austrijoje ir Lenkijoje – «atsiskyrimas»Rusijoje – «modernus»,
modernus
Art Nouveau (prancūzų art nouveau -. Nauja menas, tai Jugendstil -. Jaunimo stilius, Anglų Stile Liberty -. Laisvės stiliumi) - tarptautinis judėjimas ir stilius meno, architektūros ir ypač meno ir amatų, kuris pasiekė kulminaciją populiarumo ties 20 ruožtu amžiaus (1890-1905)
Art nouveau architektūros
Ryškiai modernistams akivaizdu architektūroje. Kurio neįprasta struktūra pavyzdys yra Ektora Gimara idėja. Prancūzų architektas, įgyvendinti savo idėjas
1.Neoromantizm kur naudojami elementai romaninio, gotikos, renesanso et al., stiliai. pavyzdys — Romos katalikų katedra Prancūzijos ambasados St. - Pererburge (L.N.Benua ir M.M.Peretyatkovich), pastato romanes elementų. Viduje neoromantizmo izoliuotas gotizm, Byzantinism ir tradicijų skaičių.
2.3. Rusų Art Nouveau architektūra
Architektūros istorikai sako, kad Rusijos Art Nouveau buvo meninis judėjimas, kuris atitiko Vakarų Europos versijų šio stiliaus, tačiau ji turi savų ypatumų. Per pripažintų meistrų Rusijos Art Nouveau darbų atsispindi daug elementų pasiskolinta iš originalių savybių, susijusių su nacionalinių tradicijų Rusijos architektūros derinys, ir tuo pačiu metu aiškiai parodė už išorinio grožio ir vidinės komfortą pastatų vienybės troškimą. Pastatų dekoro pasirodė tipiškas asimetrines vaizdinių kompozicijų su vyrauja augalų motyvai, Majolica įvairiaspalvis plokštės temomis rusų pasakų padarytus brėžinius žinomų menininkų.
Komentarai
Rašyti komentarą